Зваблення дітей у мережі – як уважним дорослим

впоратися з новим викликом

Міністерство соціальної політики України та Всеукраїнська благодійна організація „Український фонд „Благополуччя дітей” привертають увагу дорослих до проблеми зваблення дітей та підлітків у мережі Інтернет та способів протистояти та протидіяти.

Наше гасло: "Батьківство – цевиклик. Будьте пильними, абичогось не проґавити"

          «За оціночнимиданими Ради Європи, кожнап’ятадитина в Україністикається з сексуальнимнасильством у різних формах, – говорить Наталя Федорович, заступник МіністрасоціальноїполітикиУкраїни. – Цейдосвідможезалишити травму на все життя. І сьогоднічи не найбільшеризиківзосереджено в Інтернеті. Аджеанонімна мережа – ідеальнийпростір для зловмисників, а віккористувачівмережіщорокузнижується: погляньте на цифри».

Дослідженняфіксуютьпостійнезростаннякількостівипадківспокушання в мережі, абогрумінгу.[1] Ідеться про ситуацію, коли зловмисники за допомогоюманіпуляційсхиляютьдітей до створенняматеріаліверотичного характеру, а іноді до реальнихзустрічей та сексуального використання.

          «Майжечвертьєвропейськихпідлітків (23,1%) зізнаються, щозустрічалися з дорослими, з якимипознайомилися в Інтернеті, при цьомутретина з них нікому про це не розповідала![2] – кажеТетянаЦюман, голова правління Фонду та експертка з протидії сексуальному насильству. –Ми посилаємося на дані наших колегізПольщі, Великобританії, США, тому що у нас подібнідослідження не проводяться, однакУкраїнаповторюєвсієвропейськітенденції в мережі – а значить, виклики перед нами ідентичні».

          І справді, третинадзвінків на Національнудитячу «гарячу» лінію в 2017–18 роках стосуваласянебезпеквмережіІнтернет.

          Та означаєце, щоможназаборонитидітямвиходити в мережу, зав’язуватиновізнайомствачиспілкуватися без нашогосуворогонагляду? Якщоідеться про підлітка – у жодномуразі! Цимвитількизруйнуєтедовірливівзаємини та поглибитеризик.

          Натомість ми пропонуємодорослимвивчити проблему, а дітейнавчити правил безпеки, якібудутьзахищатикраще за будь-якіобмеження.

          Кампанія «Уважні батьки» звертає увагу батьків та осіб, які їх замінюють, на те, що їм належить ключова роль у захисті дітей від загроз онлайн. Аджеманіпуляторизазвичайобираютьсвоїмицілямидітей, якіпотребуютьуваги, схвалення, та тих, якізалишилися сам на сам ізвласними проблемами.

          Відповіді на запитання, щотакегрумінг, кому вінзагрожує, як проводятьсязловмисники, а як вартоповодитисяуважнимдорослим, легко знайти на веб-сторінці кампанії: https://childfund.org.ua/diialnist/kampaniia-uvazhni-batky

          А початирозмову ми радимо з короткометражного фільму (106 с.), юна героїняякого сталазаручницеюзловмисника, а її батьки цього не помічають. Подивітьсяцевідео разом – і вам буде про щопоговорити: https://www.youtube.com/watch?v=QYZQ_KifvgY

          На сторінці кампанії можна завантажити прості та змістовні сценарії бесід із дітьми та батьками (якщо ідеться про освітнє середовище), користуючись якими легко навчитися головних правил безпеки в Інтернеті.

          Будьмопильними!

Стежте за нами у Fb: https://www.facebook.com/CarefulParentsUkr