23 березня (за новим стилем) вшановують відразу декількох святих. У цей день вшановують пам'ять Коринфського мучеників і мучениць. Серед всіх  народ вибрав мученицю Василісі і дату присвячував їй. У цей день господарі займалися весняними турботами: потрібно було відвести воду від будинку, щоб не пішла в підпілля. Для цього виходили на подвір'я і рили канали. На Василину (Василісі) нерідко виходили на промисел: вважалося, що якщо на річці в лунку біжать весняні струмки, то добре ловиться плотва.

Існували й прикмети на погоду. Сині хмари, які тікають по небу, передбачали тепло і дощ. Вважалося, що в цей день можуть бути перші грози. Дивились також: «День туманом імлистому - буде льон волокнист». А деякі явища в цей день не віщували нічого доброго: «Холод і вітер в спину - не вижити зиму» (тобто рік буде голодним). Як би там не було, весна вже наступала неминуче, і в народі говорили: «Василисин туман з'їдає сніг».

Іменини в цей день Анастасія, Василина, Віктор, Галина, Георгій, Денис, Дмитро, Іван, Леонід, Марк, Михайло, Ніка, Павло, Федір