Щороку 23 березня по ініціативи Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) під егідою ООН проводиться Всесвітній день метеорології, або Всесвітній метеорологічний день, (World Meteorological Day). В події беруть участь 191 держава і територія ВМО. 23 березня 1950 року набула чинності Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО, World Meteorological Organization), в якій було проголошено утворення Організації. Девізом свята стали слова: «Погода, клімат і вода в інформаційну еру». А саме свято відзначається з 1961 року. Перш за все Всесвітня метеорологічна організація займається питаннями погоди, клімату і води, а країни, які входять до її складу, успішно співпрацюють вже багато років, обмінюючись оперативними даними про стан атмосфери, суші, морів, океанів, річок, на підставі яких і складаються прогнози погоди і попередження про небезпечні гідрометеорологічні явища. Серед найбільш великих досягнень ВМО - створення всесвітньої програми дослідження клімату і створення Всесвітньої служби погоди.

Основним же напрямком діяльності ВМО є надання країнам підтримки в наданні метеорологічних і гідрологічних послуг. А сам Всесвітній метеорологічний день проводиться з метою підвищення обізнаності широкої громадськості про можливі наслідки зміни клімату. Адже сьогодні швидка зміна клімату - одна з найсерйозніших екологічних проблем, з якими стикається людство. Це проявляється не тільки в зміні погодних умов, підвищення / пониження температури, але і може привести до таких руйнівних лих, як повені, посухи, цунамі і т.д. Статистичні дані, накопичені за останнє десятиліття, красномовно показують, що понад 80% всіх стихійних лих мають метеорологічне або гідрологічне походження.
 
Тому щороку цей День присвячується якій-небудь темі і проводяться відповідні пропагандистські заходи. Так, в різні роки він проходив під гаслами: «Наш майбутній клімат», «Погода, клімат, вода і сталий розвиток», «Запобігання небезпеки і пом'якшення наслідків стихійних лих», «Полярна метеорологія: розуміння глобальних впливів», «Спостереження за нашою планетою для кращого майбутнього »,« Погода, клімат і вода - рушійна сила нашого майбутнього »,« Розуміння хмар »та інші.